Kodulaen

Uus kodulaen

Kodulaen on meie ettevõtte uus finantsteenuse toode, mis aitab klientidel oma unistuste kodu soetada või olemasolevat kodu parendada. Pakume erinevaid laenutüüpe vastavalt klientide soovidele ja vajadustele ning konsulteerime kliente kogu laenuprotsessi vältel. Kodulaenuga saate raha kasutada vastavalt oma vajadustele, näiteks renoveerimiseks või kinnisvara ostmiseks, ning tagasimaksmine on kohandatud vastavalt teie finantsvõimekusele.

Mis on kodulaen?

Kodulaen on finantsteenuse toode, mida pakuvad pangad ja muud finantsasutused. Kodulaen võimaldab klientidel laenata raha kodu ostmiseks või olemasoleva kodu parendamiseks. Kodulaenu võib kasutada näiteks uue kodu ostuks, kodu renoveerimiseks, laiendamiseks või sisustamiseks. Laenu tagastamine toimub tavaliselt igakuiste tagasimaksetena kindla perioodi jooksul, mis sõltub laenu suurusest ja valitud laenutingimustest. Kodulaen on mõeldud inimestele, kes soovivad oma elamistingimusi parandada ja omada endale või oma perele kodu.

Kust saada kodulaenu?

Kodulaenu võrdlus

KrediidiasutusIntressLaenusumma alatesLaenusumma kuni
TFBankal. 3,5%5000€400000€Taotleda Parim
Kreditexal. 25%2000€100 000€Taotleda
Coop pank kodulaenal. 7%5000€500000€Taotleda
Hüpoteek.eeal. 14%10000€500000€Taotledauus soodsaim

Kodulaenu kalkulaator

Kodulaenu kalkulaator

Kodulaenu võtmine

Kodulaenu võtmine on protsess, kus klient võtab pangalt laenu oma kodu ostmiseks või parendamiseks. Kodulaenu võtmine algab tavaliselt konsultatsiooniga pangas, kus klient saab ülevaate võimalikest laenutüüpidest, laenu suurusest ja tagasimaksetest. Klient peab esitama pangale mitmeid dokumente, näiteks kinnisvara ostu-müügilepingu või projektiplaani. Pank hindab kliendi krediidivõimekust, et kindlaks teha, kas klient on võimeline laenu tagasi maksma. Kui laenutaotlus on heaks kiidetud, siis sõlmitakse laenuleping ja laenutagatis. Laenuraha kantakse üldjuhul kliendi pangakontole, kust see saab kasutatud vastavalt kliendi vajadustele. Kodulaenu võtmisel tuleb arvestada ka laenu tagasimaksetega, mille periood ja summa sõltuvad laenu suurusest ja laenutingimustest.

Kodulaenu tingimused

Kodulaenu tingimused sõltuvad pangast ja laenutüübist, kuid tavaliselt kehtivad järgmised tingimused:

  • Laenusumma: Kodulaenuga on võimalik laenata suuremat summat võrreldes teiste laenutoodetega, kuna kinnisvara on laenulepingus tagatis.
  • Laenuperiood: Laenuperiood sõltub laenusummast ja laenutingimustest. Tavaliselt võib kodulaenu tagasi maksta 10-30 aasta jooksul.
  • Intressimäär: Intressimäär sõltub laenuandja poolt kehtestatud tingimustest ja klientide krediidivõimekuse hindamisest. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv.
  • Laenutingimused: Laenutingimused hõlmavad erinevaid kulusid, nagu näiteks lepingutasu, tagatisvara hindamine ja kindlustamine. Tuleb arvestada ka võimalike tagasimaksega viivituste ja laenu tagasimakse ennetähtaegse lõpetamise tasudega.

Kodulaenu tingimuste täpsemad detailid ja nõuded selguvad panga kodulehel või panga konsultandiga suheldes. Enne kodulaenu võtmist on soovitatav põhjalikult tutvuda laenutingimustega ja veenduda, et laenutingimused sobivad kliendi finantsolukorraga.

Lisateave kodulaenu kohta:

Kodulaenu intress 2023

Kodulaen kinnisvara tagatisel

Kodulaen kinnisvara tagatisel on laen, kus klient kasutab laenu tagatisena oma kinnisvara. Kinnisvara tagatisel võetav kodulaen annab kliendile võimaluse laenata suuremat summat ning saada madalamat intressimäära võrreldes teiste laenutoodetega, kuna laenulepingus on tagatiseks pandud kinnisvara.

Kinnisvara tagatisel võetav kodulaen on tavaliselt pikaajaline laen, mille periood sõltub laenusummast ja laenutingimustest. Laenuperiood võib kesta 10-30 aastat ning tagasimakseperioodil tuleb igakuiste tagasimaksetena tasuda nii laenu põhiosa kui ka intressi. Kui klient ei suuda laenu tagasi maksta vastavalt lepingus kokkulepitud tingimustele, võib kinnisvara müüakse, et katta võlgnevus.

Kinnisvara tagatisel võetava kodulaenu tingimused ja nõuded selguvad panga kodulehel või klienditeeninduse kaudu.

Kodulaenu refinantseerimine

Kodulaenu refinantseerimine on protsess, kus klient võtab uue laenu, et tasuda ära oma olemasolev kodulaen. Refinantseerimise eesmärk on tavaliselt saada madalam intressimäär või paremad laenutingimused, et säästa raha tagasimaksetelt. Kui kliendi finantsolukord on muutunud või kui laenuandja on muutnud oma tingimusi, võib refinantseerimine olla hea viis oma laenuteenuste parendamiseks. Kliendi jaoks on oluline mõista, et refinantseerimine ei tähenda laenu kustutamist, vaid uue laenu võtmist, mis katkestab olemasoleva laenu ning asendab selle uue lepinguga. Kui kliendi kodulaen on refinantseeritud, siis ta maksab tagasi uue laenu vastavalt uutele laenutingimustele ja tagasimaksegraafikule. Kui otsustate refinantseerimise kasuks, siis on soovitatav tutvuda laenupakkujate erinevate tingimuste ja intressimäärade võrdlemisega, et leida endale parim refinantseerimislahendus.

Sissemaksuta kodulaen

Sissemaksuta kodulaen võimaldab klientidel kodu soetada ilma sissemakseta, kuid intressimäär võib olla kõrgem ning kuised tagasimaksed suuremad. Enne sissemaksuta kodulaenu võtmist on oluline tutvuda laenutingimustega ja võrrelda erinevaid pakkujaid.

Fikseeritud intressiga kodulaen

Fikseeritud intressiga kodulaen on laen, kus intressimäär on kindlaks määratud lepingus ja jääb kogu laenuperioodi jooksul samaks. See annab klientidele kindlustunde, et nende kuised tagasimaksed ei muutu ja võimaldab paremini planeerida oma rahavoogusid.

Kodulaen ilma tagatiseta

Kodulaen ilma tagatiseta on laen, kus klient saab laenata raha oma kodu soetamiseks või renoveerimiseks ilma kinnisvara tagatiseta. Kuna laenul puudub tagatis, siis võib intressimäär olla tavalisest kõrgem ning laenusummad on tavaliselt väiksemad. Kliendi krediidivõimekus on laenutaotluse heakskiitmise seisukohast oluline. Enne kodulaenu ilma tagatiseta võtmist on soovitatav hoolikalt uurida laenutingimusi ning intressimäärasid, et leida endale sobivaim variant. On oluline mõista, et kodulaen ilma tagatiseta on finantskohustus ning tagasimaksmisel tuleb arvestada igakuiste maksete ja intressidega vastavalt lepingus kokkulepitud tingimustele.

Tulumaksu tagastus kodulaen

Alates 2024. aastast kaotatakse Eestis kodulaenu intresside tulumaksu tagastus. Muudatusest on juttu Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eesti 200 koalitsioonilepingus. Hetkel kehtib Eestis kord, mille järgi võib inimese üldisest tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu abikaasa ja laste kohta, samuti kodulaenult makstud intressid kuni 300 euro ulatuses. Lähemalt…